Za strašidly na hrad Roštejn

Za strašidly na hrad Roštejn

Asi 10 kilometrů od Telče stojí hrad Roštejn. V malém ochozu narazíte na dlouhou chodbu, kde na Vás ze všech koutů číhají strašidla českých zemí.  Nad Vámi se objeví bazilišek, který má smrtící pohled a zachrání Vás od něho jen kohoutí kokrhání. V jedné komnatě na Vás  bude zas číhat drak. A jestli Vás zajímá,kdo Vás může vysvobodit  z dračích drápů a  jaká jiná strašidla tuto chodbu obývají, vyrazte se sem podívat.

  • hrad nevhodný pro kočárky, není bezbariérový.

Cesta od autobusu vede po silnici, tudíž pro kočárky vhodná je. Zaparkovat je pak můžete u pokladny.

Souřadnice:

GPS: 49°15'6.474"N, 15°25'34.179"E

Doprava:

K hradu se dostanete od Telče přes obec Doupě nebo od Třeště přes obec Růžená. Cesta k hradu vede do kopce a je dobře značená.  Auto zaparkujte přímo u hradu.

Do obcí Doupě a Růžená jezdí i autobus, ale odtud je to pak ještě 2 kilometry do kopce. Počítejte s tím, že pro malé děti je to celkem náročná trasa.

Zajímavé tipy  v okolí

Jihlava, Vodní Ráj

Po celý rok si můžete zpříjemnit den ve Vodním Ráji v Jihlavě. Krytá část koupaliště je tvořena dětským brouzdalištěm, rekreačním a vířivým bazénem. Můžete si zařádit na tobogánu, v divoké řece nebo na perličkových lůžkách. Venkovní část je tvořena velkým rekreačním , dětským a plaveckým bazénem, dětským brouzdalištěm s tobogánem, dvoujskluzavkou a vodním hradem.

Kontakt:
www.vodni-raj.cz
.
Vodní Ráj
Havlíčkova ulice, Jihlava

Souřadnice:

GPS: 49°24'18.584"N, 15°35'22.965"E.

Dačice, koupaliště

V letní dnech je možnost se osvěžit na koupališti Dačice. Celé koupaliště je bezbariérový, vhodný pro malé děti. Narazíte tam na dětský bazén se stříkacím nosorožcem, skluzavku, tobogán, rekreační bazén s divokou vodou, masážní lavicí a vodním hřibem.

Kontakt:
www.dasport.cz

U Stadionu, Dačice

Souřadnice:

GPS: 49°5'12.273"N, 15°26'8.284"E.

Stravování v okolí spojené se zábavou

Restaurace Fantazie
Modřínová 599/7
67401  Třebíč, Nové Dvory
tel: 568 827 261
e-mail: dontrebic@dontrebic.cz
http://www.dontrebic.cz/don

K dispozici je dětský koutek a nekuřácký salónek. Restaurace je součástí zábavného centra DON, ve kterém najdete mini golf, bowling, billiard, šipky.

K zábavnému centru DON patří i

Pizzeria Bowling KOULE
Míčova 1134
67401  Třebíč
tel: 739 223 379

Mají speciální dráhou pro děti. V sezónně je k dispozici letní zahrádka s dětským hřištěm, ruskými kuželkami a prolézačkami.

 

 

 

 

 

Za poznáním

 


 

Odkazy

 

Městská kola a oblečení na ně, aneb "Je důležité jak na kole vypadám a ne jak rychle jedu!"

www.fashionbikes.cz   

 

Česká chuťovka - láska na první ochutnání

www.ceskachutovka.cz