Za loutkami do Humpolce

 

 

 

Za loutkami do Humpolce a pak přímo do pekla

Máte rádi loutky? Vydejte se za nimi do Humpolce. V Muzeum Dr.Aleše Hrdličky, v podzemí budovy, vznikla "Expozice loutky". U vchodu na Vás čeká malý hrací koutek s pár loutkami a maňásky. Pokud budete mít chuť jako my, můžete si zahrát divadlo.

K vidění jsou jak nejstarší loutky z let 1920 až 1930 od místního řezbáře, tak loutky pohádkových postaviček.  Narazíte na hrad, kde hlídá hradní stráž, aby se do království nedostali nezvaní hosté.  Kousek od hradu se usídlil drak a les se tam hemží samými loupežníky. Na okraji lesa, u rybníka si svojí fajfku vychutnává vodník. Pozoruje, kdo přichází do hospody U Čerta a pokud se v hospodě, napájí zlatavým mokem nějaký lump, může se stát, že si pro něj rovnou přijdou čerti. Přímo pod hospodou je peklo.

V muzeum nejsou ale jen loutky, najdete tam také Národopisnou expozici, kde se dozvíte jak se žilo dřív nebo Hrdličkovu expozici.  Dr. Aleš Hrdlička se velkou část života věnoval výzkumu indiánských kmenů. Uvidíte indiány v životní velikosti, typický indiánský stan týpí a budete moc si vyzkoušet i hudební nástroje, na které indiáni hrají.

Kontakt:
Muzeum Dr.Aleše Hrdličky
Horní náměstí 273, Humpolec
Tel: + 420 565 532 115
http://infohumpolec.cz/muzeum/

Souřadnice:

GPS: 49°32'33.394"N, 15°21'23.482"E – nejbližší parkoviště

Doprava:

Dobrá dostupnost je autobusem či vlakem. Například z Prahy trvá cesta autobusem necelou hodinu a půl a z Havlíčkova Brodu necelou tři čtvrtě hodinu.

Vhodné pro kočárky, muzeum je bezbariérové

TIP:

Jestli se chystáte navštívit muzeum, nenechte si ujít stálou expozici keramických čertů a pekelníků s názvem Peklo. Expozice vznikla ve sklepení výstavního sálu muzea. Těšit se můžete jak na zmiňované čerty, tak na pracovité permoníky. Při vstupu do podzemí dostanete malé baterky, se kterými pak svítíte do rour a prohlížíte si obrázky. Na expozici narazíte pár metrů od muzea.

Kontakt:
Dolní náměstí 253
Humpolec

TIP:

V horkých letních dnech bude příjemné se zchladit na koupališti Žabák. Pro ty nejmenší je připraveno brouzdaliště a malé dětské hřiště, pro ty větší skluzavka a trampolíny.

Kontakt:
Koupaliště Žabák
Vilová 1637, Humpolec
Tel: +420 724 340 823
http://zabakhumpolec.webnode.cz/

Souřadnice:

GPS: 49°32'1.53"N,15°21'35.27"E

Za poznáním

 


 

Odkazy

 

Městská kola a oblečení na ně, aneb "Je důležité jak na kole vypadám a ne jak rychle jedu!"

www.fashionbikes.cz   

 

Česká chuťovka - láska na první ochutnání

www.ceskachutovka.cz